
Bármilyen típusú tűzoltó készülék karbantartása vagy új beszerzése
Ne feledkezzen meg tűzoltó készülékének karbantartásáról! A kötelező karbantartások elmulasztása büntetési tétel egy katasztrófavédelmi ellenőrzés alkalmával. Emellett a szakszerű karbantartások hiányával azt kockáztatjuk, hogy a tűzoltó készülékünk egy éles helyzetben nem működik megfelelően. Akkor minek tartjuk készenlétben?
Hitelesítés, ellenőrzés, felülvizsgálat, karbantartás
A köztudatban sokféle néven forog, a szakmailag helyes kifejezés az üzemeltetői ellenőrzés, illetve a karbantartás. A közhiedelemmel ellentétben ezek nem csupán a tűzoltó készülék „átmatricázásából” és ilyen módon történő „hitelesítéséből” állnak. A tűzoltó készülékek karbantartásának szakmai kereteit – mint a tűzvédelmi berendezések többsége esetében -, műszaki követelményeit és ezek megfelelő dokumentáltságát jogszabályok és a Katasztrófavédelem által közzétett Ellenőrzés, felülvizsgálat és karbantartásról szóló Tűzvédelmi Műszaki Irányelv határozza meg. Ennél fogva egy sima „matrica csere” jó eséllyel nem fedi le a karbantartási követelményeket.
Mennyi tűzoltó készülékre van szükségem?
Gazdaságossági és hatékonysági szempontból nem elhanyagolható a kérdés. Érdemes megtalálni az egyensúlyt a készenlétben tartott készülékek számát tekintve, és jól meghatározni egy előre látható tűz oltásához szükséges oltóanyag egységeket. Ennek ellenőrzésében és a készülékek konkrét elhelyezésében kérje segítségünket!
Elérhető szolgáltatások
- Üzemeltetői ellenőrzés
- Alapkarbantartás
- Középkarbantartás
- Teljes karbantartás
- Javítás
- Oltóegység (OE) szükséglet ellenőrzés
Elérhető új tűzoltó készülék típusok és kiegészítők
- 2 kg porral oltó
- 6 kg porral oltó
- 12 kg porral oltó
- 2 kg CO2 oltó készülék
- 5 kg CO2 oltó készülék
- Piktogramok
- Menekülési irány jelölő táblák
Referenciák
- Felsőgöd-Alsógöd-Sződligeti Református Társegyházközség
- Dunakeszi-Göd-Sződliget Evangélikus Gyülekezet
- Erener Car
- Pannon Pex Kft.
- Csesztve Község Önkormányzata